Karasu.com.tr

Karasu Firma Rehberi, Karasu Haber

BMC’nin Karasu’da temel atacağı tarihi açıkladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

BMC’nin Karasu’da temel atacağı tarihi açıkladı
2.508
20 Mart 2018 - 15:38

BMC ve Türk Metal Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi imza töreninde BMC’nin Karasu’daki savunma sanayi yatırımı için de önemli bir açıklama yapıldı .

Ethem Sancak’ın sahibi olduğu BMC ile Türk Metal Sendikası arasında 1 Eylül 2017 ile 31 Ağustos 2019 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi için imzalar atıldı.

Savunma sanayii ve ticari araç üretimi alanlarında, yerli ürün geliştiren BMC, bin 453’ü mavi yakalı toplam 2 bin 200 çalışanı için Türk Metal Sendikası ile toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Türk Metal İş Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak, sözleşmenin 2017-2018 yılları arasında imzalanan en iyi sözleşme olduğunu belirtti.

Toplantıya katılan BMC’nin sahibi Ethem Sancak ile Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk de, Karasu’da hayata geçirecekleri yatırılma ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

15 Nisan’da temel atma töreni

Karasu’da savunma sanayiine hizmet verecek yeni bir fabrika hazırladıklarını söyleyen BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, “Fabrika için altyapı çalışmaları başladı. 1 nisanda da firmalar arasında ihaleye çıkıyoruz. 8 tane firma katılıyor. 15 Nisan’da ilk temel atma törenini basınla beraber yapmış oluruz, ondan sonra da 2019’da ilk 130 bin metrekarelik kapalı alanda bitireceğiz, 2023’te de toplam 550 bin metrekarelik kapalı alanla savunma sanayiine hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

3 “YILDA HEDEF 5 MİLYAR DOLAR CİRO”

Savunma Sanayi’nde hedefleri önceden ilan etmenin doğru olmadığını belirten Ethem Sancak, 3 yılda 5 milyar dolarlık ciro hedefleri olduğunu söyledi. Sancak, “Bunlar hep yeni ürünler, markalar ve işlerle olur. Bunu Savunma Sanayii Müsteşarlığımız ve ordumuzun ihtiyaçlarına binaen geliştiriyoruz. TSK’nın taleplerine uygun geliştiriyoruz ürünleri ama, bunları geliştirebilecek mekanizmaları oluşturduk. 400’e yakın mühendisimiz var. Bu kişiler sahada jandarma, polis ve orduyla pratik yaparak ürün geliştiriyorlar” dedi.

“FATİHLER VE YAVUZLAR GERİ DÖNÜYOR”

BMC’nin 65 yıllık geleneğinde sivil otomotiv sektöründe de önemli bir firma olduğunu söyleyen Sancak, “Kamyonda Fatihler ve Yavuzlar efsaneydi. Şimdi onlar geri dönecek eli kulağında bu yıl bitmeden gelecekler. Şehir içi taşımacılığında otobüste hem elektrikli hem gazlı hem de konvansiyonel ürünlerimiz çıkıyor” diye konuştu.

Yerli otomobil babayiğit ile ilgili çalışmaların da sürdüğünü ifade eden Sancak şöyle devam etti:

“5 babayiğitle beraber milli ve yerli arabayı yapan şirketlerden olacağız. 5 ortağız ve 5’i de çok kıymetli Türkiye şirketleri. Ortak şirketin eli kulağında bugün yarın medyaya ilan edeceğiz. Onun profesyonel dünya markası Türk yöneticileri katılacak. Ülkemize beyin göçü olacak. Bir iki ay içerisinde basına açıklayacağız. Cumhurbaşkanımız yerli aracı 2019’da prototip, 2021’de ise yolda görmek istiyorum demişti. İnşallah bunu yapacağız. ”

“SAVUNMA SANAYİNE 3 YILDA YÜZDE YÜZ MİLLİ ÜRETİM”

Türkiye 3 yıl içinde yüzde yüz yerli motor ve zırhlı envanter üretir diyen Sancak, “O birikim bizde var. Sanayii Müsteşarlığı da bu konuda bütün savunma sanayii şirketlerini yönlendiriyor. O duygularla bunu söylüyorum. 3 yıl içerisinde teorik olarak yüzde yüz milli bir savunma sanayi sektörüne sahip olacağız” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Duyuru: Adımın Cihan EMRE olmasından dolayı Karasu Cihan Haber Olarak Halk Tarafından Bilinmekteyim. Karasu Cihan Haberin hiç bir münferit ajansla alakası yoktur.