Karasu.com.tr

Karasu Firma Rehberi, Karasu Haber

Demiryolu ihale edildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Demiryolu ihale edildi
1.137
26 Temmuz 2018 - 18:28

AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Adapazarı-Karasu-Kocaali-Bartın arasındaki demiryolu hattının “Revizyon Etüt Proje-Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri” işinin Ulaştırma Bakanlığı’nca ihale edildiğini açıkladı.

Adapazarı ile Karasu arasında süren demiryolu hattı Söğütlü mevkiindeki bataklık nedeniyle yarım kalmış sorasında işin mahkemelik olması üzerine de demiryolu yapımı tamamen durmuştu. Daha sonra ise altyapı tamamlanmış bu kez de inşaatın üst yapısı yapılamamıştı.

Milletvekili açıkladı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, Karasu-Akçako-ca- Ereğli Limanı-Çaycuma- Bartın Limanı Demiryolu Bağlantısı Revize Etüt Proje ve Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri işinin 4 Temmuz’da Ulaştırma Bakanlığınca ihale edildiğini anımsattı.

Değerlendirme

İhale değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından proje revize çalışmalarının başlayacağını ifade eden Tunç, “Adapazarı ile Bartın arasındaki yapılması planlanan demiryolu projesi, hem yük, hem de yolcu taşıma amacı ile gidiş-geliş olmak üzere projelendirildi” dedi.

63 kilometre

Adapazarı-Karasu arasındaki inşaat çalışmaları devam ederken Temmuz’da proje revize ihalesinin yapıldığını ifade eden Tunç, ‘Adapazarı’ndan Karasu İstasyonu’na kadar 63 kilometre uzunluğunda inşa edilecek demiryolunun Karasu- Kocaali-Akçakoca-Alaplı-Ereğli-Bartın arası da 281 kilometre uzunluğunda olacak” dedi.

Kaynak: Karasu Haber Gazetesi

REKLAM ALANI

(728x90px)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Duyuru: Adımın Cihan EMRE olmasından dolayı Karasu Cihan Haber Olarak Halk Tarafından Bilinmekteyim. Karasu Cihan Haberin hiç bir münferit ajansla alakası yoktur.