Karasu.com.tr

Karasu Firma Rehberi, Karasu Haber

Fındık hasadı öncesi korkutan açıklama! Fındık fiyatları kaç lira?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Fındık hasadı öncesi korkutan açıklama! Fındık fiyatları kaç lira?
3.013
17 Haziran 2019 - 21:19

Yeni sezon öncesi fındık hasadı ile ilgili korkutan açıklama gelirken fındık fiyatları ne kadar oldu? İşte 17 Haziran güncel fındık fiyatları…

Ülkemizin dış ihracatta önemli bir tarım ürünü olan fındık ile ilgili yeni sezon hasadı öncesi korkutan açıklama geldi. Fındık için açıklamada bulunan Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, küllenme hastalığının ciddi manada kendisini gösterdiğini belirterek “fındık üreticilerimizin bu hastalığa karşı zirai mücadele yapmayanların bahçelerindeki rekoltenin yüzde 50 azalacağını” ifade etti.

Fındık hasadı öncesi rekolte tahmininde bulunanları da uyaran Karan, “küllenme hastalığı var, yani fındık üreticisi fındığı çuvala girmeden şu kadar fındığım var demesin” dedi.

Yapılan bu korkutucu uyarıların eşliğinde yeni haftanın açılış gününde fındık borsalarında ise fındık fiyatları ortalama 16 lira ve üzerinden işlem görüyor. En pahalı fındık 18,10 lira ile Giresun’da olurken onu 18 lirayla Kocaeli, Sakarya ve Zonguldak illeri izliyor. Fındığın en çok bulunduğu belirtilen Ordu’nun Ünye ilçesinde ise fındık fiyatı 16 liradan işlem görüyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Duyuru: Adımın Cihan EMRE olmasından dolayı Karasu Cihan Haber Olarak Halk Tarafından Bilinmekteyim. Karasu Cihan Haberin hiç bir münferit ajansla alakası yoktur.