Karasu.com.tr

Karasu Firma Rehberi, Karasu Haber

Karasu’da hasat telaşı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Karasu’da hasat telaşı
333
15 Ağustos 2018 - 16:34

Sakarya’nın bazı bölgelerinde fındık toplama işlemi bitip harman yapmaya başlanırken, Karasu bölgesinde fındık bahçelerine girilmeye yeni başlandı. Fındık toplamak için farklı illerden gelen fındık işçileri fındık tarlalarında yerlerini almaya başladı.

YOĞUN DÖNEM

Karasu bölgesinde fındıkların toplama zamanı gelmesi ile birlikte fındık bahçesi sahipleri de yevmiyeci bulma telaşına girdi. Fındık toplamak için farklı illerden gelen fındık işçileri fındık tarlalarında yavaş yavaş yerlerini almaya başladı. Yevmiyelerin belli olması ile beraber fındık fiyatlarındaki belirsizlik vatandaşları düşünmeye sürüklese de işçiler ve tarla sahipleri iş başına geçti. Fındık işçilerinin yevmiyelerinde oluşan farklılık gözlerden kaçmıyor. Fındık yevmiyecilerinde yerli halk için fiyat 90 TL iken il dışından gelenler için ise 60 TL civarında olduğu belirtildi

ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE ÖNLEM

Fındık hasadı sırasında 16 yaşından küçük çocukların çalıştırılmaması  için de bu yıl caydırıcı önlemler alındı. Fındık hasadı sırasında çocuk işçi çalıştıran bahçe sahiplerine 227 lira ceza uygulanacağı bildirildi.

FİYAT BELİRSİZLİĞİ

Üreticinin en büyük endişesi ise henüz açıklamayan fiyatlar. Üreticiler, “Fındık fiyatı henüz belli değil. Biz, fındık fiyatının en azından 15 TL olmasını istiyoruz. Bu işte büyük emek.  Umarım bizi mağdur etmeyecek bir fiyat açıklanır” dediler

REKLAM ALANI

(728x90px)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Duyuru: Adımın Cihan EMRE olmasından dolayı Karasu Cihan Haber Olarak Halk Tarafından Bilinmekteyim. Karasu Cihan Haberin hiç bir münferit ajansla alakası yoktur.