Karasu.com.tr

Karasu’da, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Karasu’da, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı
429 views
16 Mart 2018 - 14:34

1995 yılında Irak’ın Kuzeyinde Şehit düşen Üsteğmen İbrahim Abanoz’un yaklaşık 100 silah arkadaşı Şehidin mezarı başında buluşmak için Karasu’ya geliyor. Türkiye’nin dört bir yanından Karasu’ya gelecek olan 100 emekli Asker, Şehit düşen komutanları ile mezarı başında buluşacaklar.

Karasu Belediyesi tarafından organize edilen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma programı saat 9:30 da Hükümet Konağı önünde başlayacak. Düzenlenecek resmi programın ardından Hükümet Konağı önünden Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz’un mezarına kadar yürüyüş yapılacak.

“Kahramanları Anmak, Çocuklarımıza Verilebilecek Manevi Duyguların En Kalıcısıdır”

Karasu’da düzenlenecek programa tüm vatandaşları davet eden Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Sevgili hemşerilerimiz; Karasu’muzun aziz Şehidi Üsteğmen İbrahim Abanoz’u, güzel bir program ile anmak istiyoruz. Şehidimiz, Üsteğmen İbrahim Abanoz’u 18 Mart Pazar saat 9:30 da Hükümet konağı önünde toplanarak Merkez Mezarlığındaki kabri başında anacağız. Törene merhumun devre arkadaşı 40 subay ve Irak operasyonunda mahiyetinde savaşan 100 komandosu da, yurdumuzun dört bir yanından Hatay’dan Van’dan, Edirne’den, Antalya’dan çocuklarıyla birlikte gelerek katılacaktırlar. Biz oradayız. Sizlerde şanlı bayrağımız ve çocuklarınızla birlikte orada olmalısınız. Kahramanları anmak için yapılan törene katılmak çocuklarımıza verilebilecek manevi duyguların en kalıcısıdır. Kahramanlarını anmanın gururunda buluşmak üzere, tüm halkımızı 18 Mart Pazar günü saat 9:30 da Karasu Hükümet Konağı önüne bekliyoruz” dedi.

Karasu Web Tasarım Hizmetleri
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Duyuru: Adımın Cihan EMRE olmasından dolayı Karasu Cihan Haber Olarak Halk Tarafından Bilinmekteyim. Karasu Cihan Haberin hiç bir münferit ajansla alakası yoktur.