Karasu.com.tr

Tatilciler dikkat! Denize girmek yasaklandı

Tatilciler dikkat! Denize girmek yasaklandı
577 views
11 Ağustos 2018 - 16:16

Kuzey sahillerinde hava muhalefeti ve oluşan rip akıntıları sebebiyle can kayıplarının yaşanmaması için 10 ve 11 Ağustos’ta denize girmek yasaklandı. Polis ve jandarmanın kuralı çiğneyenlere 700 liraya kadar ceza keseceği açıklandı

Karasu ve Kocaali sahillerinde iki ilçe kaymakamlıklarının aldığı karara göre 10 Ağustos Cuma(bugün) ve 11 Ağustos Cumartesi günü denize girmek yasaklandı.

Kaymakamlık, bu sabah Kuzey ilçelerinde etkili olan fırtına, denizde çoğalan rip akıntısı ve aşırı dalga olması sebebiyle boğulma vakaları yaşanmaması için ‘yasak’ kararı yayınladı.

Anonslar yapıldı

İki ilçede bulunan cami megafonları ve elektronik anons sistemlerinden ‘Bugün denize girmek yasaktır, giren kişilere idari para cezası uygulanacaktır’ şeklinde anonslar yapıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Cankurtaran Timleri, Karadeniz sahillerinde araçlarla dolaşarak vatandaşlara uyarılar yaptı. Karara rağmen denize girmek için sahile gelen bazı vatandaşlar cankurtaran ekiplerine karşı çıktı.

700 liraya kadar ceza

Yasağın uygulanması için görevlendirilen Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Karasu Jandarma Komutanlığı‘na bağlı ekipler, denize girmek isteyen tatilcilere müdahale etti.

Yetkililerden alınan bilgiye göre bugün ve yarın Karasu ve Kocaali ilçelerinde denize giren şahıslara 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun “Kendisinin ve insanların hayatını tehlikeye sokmak” maddesinden işlem yapılarak 700 liraya kadar para cezası kesileceği öğrenildi.

Karasu Web Tasarım Hizmetleri
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Duyuru: Adımın Cihan EMRE olmasından dolayı Karasu Cihan Haber Olarak Halk Tarafından Bilinmekteyim. Karasu Cihan Haberin hiç bir münferit ajansla alakası yoktur.